ScrollToTop

Restauracja Gdańska

Pod koniec pobytu w Gdańsku, naszła nas ochota na tradycyjny, polski obiad. W internecie, na podstawie opinii odnaleźliśmy restaurację Gdańską. Wnętrze lokalu odzwierciedla XVII wieczny Gdańsk, a więc kompletnie odbiega od naszego gustu. Ja nawet nie byłam do końca przekonana, żeby odwiedzić to miejsce, ale chęć zjedzenia rosołu przeważyła szalę poza tym w mieście nie ma zbyt wielu restauracji z domowym jedzeniem.

Zobacz wpisy z innych gdańskich restauracji:
Zafishowani – restauracja rybna
Restauracja Bazar
Śniadanie w Chleb i Wino 

Menu restauracji Gdańskiej

Kuchnia serwuje głównie potrawy starogdańskie i staropolskie. Ceny przystępne, niewygórowane. Oczywiście na pierwsze danie zamówiliśmy rosół (8zł). Miłe zaskoczenie w postaci ręcznie robionego makaronu. Szkoda tylko, że jest, aż tak gruby. Plus za nierozgotowanie go, a to często się zdarza. Sam rosół smaczny. Brakowało soli, ale na stole stała solniczka, także to nie problem.

Rosół z makaronem domowym

Na drugie danie wybraliśmy kotlet schabowy po polsku (29 zł) oraz zrazy wołowe – przysmak króla Zygmunta (49 zł) z ziemniakami i jarzyną. Jako jarzyny wybraliśmy zestaw surówek i mizerię.

Kotlet schabowy po polsku 

Zrazy wołowe 

Schabowy soczysty z chrupiącą skórką. W obu daniach świeże, młode ziemniaki z dodatkiem masła posypane koperkiem. Zrazy również smaczne, ale mogłyby być delikatniejsze. W środku z cebulą i ogórkiem. Surówki jak najbardziej w porządku, mizeria na słono z dużą ilością śmietany i koperku. Ogólnie dobry, domowy obiad. Obsługa ubrana w starodawne stroje miła i pomocna. Wrócimy tutaj na pewno.

Plus: smaczna, domowa kuchnia
Minus: jak dla nas wystrój, ale to kwestia gustu
Polecam na: rodzinny obiad
Godziny otwarcia: pon- nd  12-23
Adres: ul. Św. Ducha 80-834 Gdańsk | Facebook | Strona WWW
Telefon: 58 305 76 71

Podobne posty

Grupa migrena facebook
Grupa dieta facebook
OBSERWUJ MNIE NA

Napisz do mnie na kontakt@cocorose.pl

Znajdź mnie na