ScrollToTop

Najlepsze restauracje w Kielcach – TOP 5 [edycja 2018]

Minął prawie rok od powstania rankingu najlepszych restauracji w Kielcach. Cały czas prężnie działam i poszukiwałam kolejnych perełek w naszym mieście. W zeszłym roku, w zestawieniu znalazły się cztery restauracje, w tym roku będzie ich pięć. Pamiętajcie, że wymieniam najlepsze, a nie „tylko” dobre kieleckie restauracje. Kolejną zmianą będzie to, że nie będę pisać o rozczarowaniach. Większość restauracji, o których wspominałam zamknęła się w przeciągu roku, także nie ma to najmniejszego sensu. Pisać będę za to o miejscach, na które warto zwrócić uwagę. Mają one dużą szanse na znalezienie się w przyszłorocznym rankingu.

Mimo, że napisałam wiele recenzji (przeczytaj: W jaki sposób piszę recenzję?) i stworzyłam kilka innych zestawień, o tym gdzie, dobrze zjeść w Kielcach z podziałem na różne kategorie to, to jest moim ulubionym. Jako członek organizacji Slow Food Polska, staram się popularyzować jedzenie nisko przetworzone, z dobrych jakościowo produktów bez polepszaczy smaków. Wszystkie restauracje, które znajdują się w tym rankingu są bliskie tej idei.  

Moje rankingi:
Najlepsze pizzerie w Kielcach – edycja 2017
6 lokali, gdzie zjesz pyszne burgery w Kielcach – edycja 2017
Gdzie zjesz pyszne śniadanie w Kielcach. 5 najlepszych miejsc – edycja 2017

Gdzie dobrze zjeść w Kielcach – najlepsze
restauracje (TOP 5)

Poza dobrymi produktami wymienione niżej restaurację prezentują wysoki, równy poziom dań. W ich menu znajdują się pozycje, które długo pozostają w pamięci. Obsługa miła i serdeczna. Jak za każdym razem, restauracje wyszczególnione są alfabetycznie.

Essence Restaurant by Odyssey

Zaczynamy od nowości. Restauracje hotelowe mają złą sławę, ale nie ta, w hotelu Odyssey. Polska kuchnia fantazyjnie podana. Do tego przytulne, eleganckie wnętrze i widok na panoramę Kielc. W takim miejscu robić złą kuchnię, to byłby grzech. W Odysseyu udowadniają, że chcieć to móc. Można mieć gości z poza hotelu, można mieć wypełnioną salę po brzegi nie tylko podczas imprez i da się wspaniale, świeżo gotować mimo kuchni hotelowej i poza miastem. Brawo!

Zobacz wpis:
Restauracja Essence w hotelu Odyssey

Rockabilly Steakhouse & Whisky Bar

Rockabilly odpowiada na wszystkie pytania. Jak pysznie gotować? Jak mieć rozsądne ceny? Jak stworzyć przyjazną atmosferę? Co zrobić, by goście wrócili? Rocka jest odzwierciedleniem pozytywnej i smacznej knajpy bez ani grama ściemy. Świetne steki i burgery, pomysłowe lunche. W ostatnim czasie wprowadzone menu sezonowe i regionalne. Duży wybór alkoholi. Znajdziecie tu prawie wszystko, przygotowane bez udziwnień, ale z wielkim smakiem i sercem.

Zobacz wpis:
Rockabilly Steakhouse & Whisky Bar   

Rozmaryn

Obok Rockabilly znajduje  się Rozmaryn, a to całkowicie inne bajka. Piękne, jasne wnętrze. Od razu na wejściu czuje się powiem śródziemnomorskiego wiaterku. Może nie o tak swobodnym klimacie jak obok, ale równie z pysznym menu i niewygórowanymi cenami. Serce i prostota to klucz do sukcesu. Stracciatela, ravioli z borowikami i tiramisu, to dosłownie obłęd!

Zobacz wpis:
Rozmaryn – chorwacka kuchnia

Si Señor

Kawałek za rogiem budynku, w którym mieści się Rozmaryn i Rockabilly odnajdziemy Si Senor z hiszpańską kuchnią. Różnorodne dania, każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy mięsa i owoców morza kończąc na tych, co kochają słodycze. W mojej ocenie desery w Si Senor są najlepsze w Kielcach. I dobrze, że wszystkich jednocześnie nie ma w karcie, ponieważ nie potrafiłabym się zdecydować.

Zobacz wpis:
Si Senor – hiszpańskie smaki

Żółty Słoń

Restauracja Żółty Słoń to autorska kuchnia Tomka Pawluska, który kiedyś był szefem kuchni w hotelu Odyssey. W tej chwili jest to najpopularniejsza restauracja w Kielcach. Lokal mieści się z dala od centrum. W menu króluję głównie polskie smaki. Ciekawe kompozycje i piękna prezentacja dań.

Zobacz wpis: 
Żółty Słoń – restauracja Tomasza Pawluska

W tej edycji to wszystkie najlepsze restauracje w Kielcach jednak z roku na rok coraz więcej miejsc, gdzie podają dobre jedzenie. Mam nadzieję, że ta lista będzie rosła w siłę 🙂 Co do wyróżnień, chciałabym zwrócić uwagę na restaurację PoRzeczka. Jest to nowa restauracja, ze smacznym jedzeniem również przystępnym cenowo. Potrzebują czasu na dogranie wszystkiego, ale mają duży potencjał. Zobaczymy jak to będzie wszystko wyglądać do przyszłego roku.

A jakie są Wasze faworyty?

Inne kieleckie recenzje:
Restauracja Cremova
Ale Babeczka – ale cukiernia w Kielcach
Restauracja Glamour w Hotelu Binkowski
Ajmere – kuchnia indyjska
Pizza Hut express – hit czy kit?

Jeżeli chcielibyście zaprosić mnie do swojej restauracji by znaleźć się w top restauracjach w roku 2019 lub innym rankingu, albo dowiedzieć się dlaczego nie uwzględniłam danej restauracji w tym zestawieniu, proszę o kontakt przez mój fanpage.

Podobne posty

Grupa migrena facebook
Grupa dieta facebook

Najchętniej czytane

OBSERWUJ MNIE NA

Napisz do mnie na kontakt@cocorose.pl

Znajdź mnie na