ScrollToTop

Restauracja Żółty Słoń Tomasza Pawluska

Opisując dziś, jedną z najlepszych, a także najmłodszą tej klasy restaurację w Kielcach – Żółty Słoń rozpoczynam nowy cykl na blogu, w którym będę recenzować wszystkie po kolei kieleckie restauracje.

Żółty Słoń rozpoczął działalność 8 lutego 2017 roku. Lokal mieści się przy ulicy Zagnańskiej 49 w Centrum Biznesu w Kielcach. Bez wątpienia, przekraczając próg tej restauracji miałam wysokie oczekiwania. Właścicielem tego miejsca jest Tomasz Pawlusek. Znany i ceniony kucharz. W ostatnim czasie został wyróżniony przez Magdę Gessler w przewodniku Poziomki, a zachwyciła się nim, już w 2013 roku, kiedy był szefem kuchni w restauracji Essence w hotelu Odyssey.

Wystrój restauracji elegancki. Nawiązujący do morza, oceanu i dryfujących po nich statków. Morskie obicia krzeseł, betonowe ściany z kratkami. Idealnie komponuje się z tym, co zobaczymy na talerzach. Przepiękna zastawa i prezentacja dań.

Zobacz wpis:
Restauracja Glamour w Hotelu Binkowski
Si Senor – hiszpańska kuchnia

Żółty Słoń – menu Tomasza Pawluska

Ekspozycja potraw to jest to, co w Żółtym Słoniu urzekło mnie, zanim ich spróbowałam. Dania wyglądają po prostu  przepięknie. Nigdy nie pomyślałabym, że w taki sposób można zaprezentować kuchnię polską. I ja jako osoba, która lubi porządek i wszystko co jakiś czas kasuje w telefonie i wyrzuca z szafek (później nad tym ubolewam, ponieważ po jakimś czasie okazuje się, że nagle coś mi jest potrzebne, ale niestety nie potrafię się opanować 😉 ), tak zdjęcia zrobione od mojej pierwszej wizyty w restauracji, czyli od dnia 18 lutego 2017 roku mam dosłownie wszystkie, co się zdarzyło po raz pierwszy…

Żurek i policzki wołowe – hitem Żółtego Słonia

Menu w Żółtym Słoniu to przede wszystkim kuchnia polska w nowoczesnym wydaniu, ale możemy też spróbować dania z kuchni włoskiej, francuskiej czy azjatyckiej. Na początek przedstawię Wam moje ulubione, a są nimi:

Żurek na maślance z wędzonką i jakiem (16 zł) i policzki wołowe w białym sosie chrzanowym z kartaczami i sałatką z buraków (34 zł). Policzki rozpływają się w ustach, sos chrzanowy delikatny, a buraki słodkie. Ostatnim moim odkryciem jest grillowany stek z polędwicy wołowej do tego tost z pieczarkami i serem, sos z marynowanych cebulek z pieczonym burakiem i tzatzikami (72 zł). Na ogół nie zamawiam steków z polędwicy wołowej, ponieważ nawet w dobrych restauracjach i tak są suche jednak pewnego dnia przejadły mi się policzki i korzystając z okazji, że Tomasz Pawlusek gotował, więc stwierdziłam, że sprawdzę jak przyrządza steki 😉 Danie rewelacyjne. Polędwica bardzo soczysta, buraki w formie roladek w środku z serkiem do tego jeszcze tost i tzatziki. Mam nadzieję, że to danie nigdy nie zniknie z karty zresztą, podobnie jak żurek i policzki wołowe. Wszystkie trzy wersje dań najlepsze jakie jadłam w życiu.

Jeśli chodzi o dania główne, próbowałam także kaczki (59 zł), halibuta (59 zł) i polędwicę z dorsza (44 zł). Smaczne jednak nic, nie przebije policzków wołowych, które są kultowym daniem w Żółtym Słoniu. Prezentacja zawsze na medal.

Zobacz wpis:
Restauracja Cremova 
PoRzeczka na Solnej
Rozmaryn z kuchnią chorwacką

Desery w Żółtym Słoniu dla mnie są zbyt „dietetyczne”, ale wiem, że ogólnie goście są zachwyceni, wiec jest to, po prostu kwestia gustu. Ja lubię desery słodkie i z masą kremu najlepiej na mascarpone 😉 W Żółtym Słoniu desery są niespotykanie mało słodkie i lekkie. Oczywiście są tego plusy. Bez obaw o linię możemy zamawiać poza tym porcje obiadu są naprawdę duże, więc często nawet nie jestem wstanie kompletnie nic więcej zamówić, a co dopiero, gdyby były to prawdziwe bomby kaloryczne.

I na koniec o restauracji Tomka Pawluska…

Restauracja Żółty Słoń to jedna z nielicznych w Kielcach, a jest ich góra trzy, gdzie bez obaw można zaprosić na pierwszą randkę, spotkanie biznesowe czy zorganizować ważną uroczystość. Na 99,9% będzie rewelacyjnie, bez wpadek. U mnie na kilkadziesiąt wizyt, w różnych porach dniach, wpadki były dwie z deserami i nie były to poważne zdarzenia.  Naprawdę niewiele jest takich restauracji w Kielcach. Dania zawsze są na takim samym, wysokim poziomie, a porcje duże. Obsługa bardzo miła, pomocna. Na uwagę zasługują też lunche w Żółtym Słoniu. Za niewielkie pieniądze można zjeść normalny obiad z deserem. Porcje wielkości standardowych pozycji w karcie. Bez kombinowania, pyszne obiady, a w środy zawsze podawany jest mielony 😉

Plus: kreatywne dania, profesjonalna obsługa.
Minus: hałas spowodowany wyciąganiem sztućców z szafki znajdującej się na sali, tuż obok stolików.
Polecam na: randkę, wyjątkową uroczystość, spotkanie biznesowe, lunch
Godziny otwarcia: pon-czw 12-22, pt-sob 12-23, nd 12-21
Adres: ul. Zagnańska 49 25-528 Kielce | Facebook | Strona WWW | Instagram
Telefon: 885 100 715

Podoba Ci się ta recenzja? Udostępnij i polub 🙂 

Podobne posty

Grupa migrena facebook
Grupa dieta facebook

Najchętniej czytane

OBSERWUJ MNIE NA

Napisz do mnie na kontakt@cocorose.pl

Znajdź mnie na