ScrollToTop

Chcesz być piękna? Odwiedź Dom Urody!

W zeszłym roku w listopadzie skończyłam 28 lat. Niestety widać na twarzy pierwsze oznaki starzenia, które są oczywiście nieuniknione, ale możemy je znacząco spowolnić oraz naprawić istniejące mankamenty. Wszystko za sprawą zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Ja swoją przygodę z odmładzaniem rozpoczęłam w Dom Urody w Kielcach. Salon znajduje się na Karczówkowskiej. Prowadzą go dwie przesymaptyczne dziewczyny – Justyna i Monika, których pasją jest upiększanie innych ludzi, więc lepiej trafić nie mogłam.

Dom Urody – centrum kosmetologii estetycznej i laserowej

Dom Urody w swojej ofercie ma mnóstwo zabiegów i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od peelingów, stylizacji paznokci i brwi, kończąc na laseroterapii i makijażu permanentnym. Całą ofertę znajdziecie na ich fanpage.

Po konsultacji z dziewczynami zdecydowałam się na zabieg dermapen w celach odmładzających, a także karboksyterapię okolic oczu, ponieważ mam spore zasinienia i zaczerwienienia, które nie wyglądają zbyt estetycznie.

Derpamen – mezoterapia mikroigłowa

Dermapen polega na miko nakłuwaniu skóry za pomocą urządzenia przypominającego flamaster. Wyposażony jest w 36 lub 42 igieł o tej samej długości. Jest alternatywą dla lasera frakcyjnego czy mezoterapii igłowej. Od rollera jest zdecydowanie lepszy, ponieważ nakłuwa skórę pod kątem prostym, a roller ją szarpie. Dzięki swojej budowie jest wstanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Dzięki mikro nakłuciom skóry możliwa jest jej regeneracja, a przez to odnowa w związku ze wzmocnieniem włókien kolagenowych i pobudzeniem fibroplastów do wytwarzania białek. Ponadto podczas wkłucia używa się różnego rodzaju substancje odżywcze dobrane do rodzaju cery np. kwas hialuronowy, witaminy. Zatem dermapen wykorzystywany jest do walki ze zmarszczkami, cellulitem, rozstępami oraz bliznami. Zmniejsza widoczność porów i ujędrnia skórę. Można go stosować na różne partie ciała także dłoni. Ważnym jego zastosowaniem jest terapia łysienia.

dermapen

Zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem. Czuć dyskomfort, ale większość, skutecznych zabiegów jest bolesna, ponieważ naruszają one strukturę naszej skóry i nie da się bez tego obejść. Dwa, trzy dni potrzebne są na rekonwalescencję. Skóra jest zaczerwieniona, więc na zabieg najlepiej się umówić w piątek po pracy. I po weekendzie można nakładać makijaż. Skóra będzie się delikatnie łuszczyć. Ja jednak nie miałam problemu z nałożeniem fluidu. Najlepsze efekty są po wykonaniu 3-6 zabiegów i po upływie 6 miesięcy dlatego, że w tym czasie następuje całkowita przebudowa skóry.

Ja z dermapenu jestem bardzo zadowolona. Skóra jest wygładzona, bardziej sprężysta i promienna. Zmarszczek jeszcze nie mam. Tworzy mi się pierwsza na czole. Nie jest co prawda widoczna nawet na zdjęciach, ale zabieg na pewno opóźni jej powstanie 😉 Najważniejsza jest profilaktyka i styl życia. Warto stosować mezoterapię mikroigłową  raz w roku, aby pobudzić procesy regeneracyjne w skórze i nie dawać się grawitacji 😉

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Urządzenie samo reguluje przepływ gazu i podgrzewa go. Gaz wtłaczany jest poprzez ukłucie.

Ja zdecydowałam się na okolicę pod oczami jak i łuku brwiowego, ale karboksyterapię można stosować też na rozstępy w różnych częściach ciała, a także do usunięcia tkanki tłuszczowej. Świetnie sprawdza się pod oczami, gdy mamy cienie, worki, zmarszczki i poduszeczki tłuszczowe. Zwiększa cyrkulację krwi i produkcję kolagenu. Większa ilość kolagenu powoduje, że skóra staje się grubsza i mniej widać zasinienia, a zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Zabieg może boleć, ale jest wykonywany bez znieczulenia, więc ból jest krótkotrwały o niedużym natężeniu, co więcej po 10 minutach możemy zrobić makijaż i wykonywać obowiązki. U mnie ból był dosyć duży tylko podczas pierwszego zabiegu, ale był spowodowany zbliżającą się miesiączką, a wtedy zawsze wszystko odczuwa się znacznie mocniej.

Na efekty trzeba troszkę poczekać. Skóra musi mieć czas, aby stać się grubszą przez co mniej widoczne będą zasinienia.

Henna i regulacja brwi

Obowiązkowym zabiegiem dla każdej kobiety jest henna i regulacja brwi. Brwi nadają twarzy charakteru i podkreślają makijaż. W salonie Dom Urody regulowane są metodą nitkowania, a koloryzowane henną pudrową. Całość wygląda naturalnie, a włoski wolno odrastają podobnie jak przy depilacji woskiem tyle, że zaczerwienie znika już po 2-3 godzinach. U mnie w przypadku wosku zaczerwienie potrafiło utrzymywać się nawet 3 dni.

henna pudrowa

I to wszystko na dziś, ale to na pewno nie koniec mojego upiększania w Dom Urody 🙂

I Was też Kochane zapraszam!
Podaję adres i numer telefonu:
ul. Karczówkowska 25
25-019 Kielce
tel. 692 633 412

Podobne posty

Grupa migrena facebook
Grupa dieta facebook

Najchętniej czytane

OBSERWUJ MNIE NA

Napisz do mnie na kontakt@cocorose.pl

Znajdź mnie na