ScrollToTop

Śniadanie w Baryłce

Restauracja Baryłka mieści się na Długim Pobrzeżu w Gdańsku. W przedostatni dzień naszego pobytu chcieliśmy w miarę szybko zjeść śniadanie, ponieważ wybieraliśmy się do Sopotu na molo. Nie szukaliśmy, więc lokalu w internecie, tylko udaliśmy się nad Motławę, która mieści prawie, że obok Q Grand Cru Hotel, w którym się zatrzymaliśmy.

Nie lubimy wybierać lokali, gdzie spędza czas wielu turystów. W takich rejonach najczęściej jedzenie jest niejadalne, ale mieliśmy przepyszne wspomnienia z restauracji rybnej w Zafishowanych oraz Prologue znajdujących się na Długim Pobrzeżu, dlatego postanowiliśmy zaryzykować po raz kolejny. Z drugiej strony pomyśleliśmy, że to „tylko” śniadanie, więc większych trudności w przyrządzeniu nie ma.

Restauracja Baryłka – śniadanie

Nie mieliśmy okazji spróbować dań obiadowych w Baryłce, a w roku 2011 zdobyła tytuł najlepszej restauracji w Gdańsku co więcej na stronie internetowej widnieje napis „najlepsza restauracja na Gdańskiej Starówce”, jednak śniadanie serwuje bardzo przeciętne i absolutnie nie zachęca, aby odwiedzić ją ponownie. Być może była „najlepsza” w roku 2011, ale na pewno nie w 2018 😉 Podstawowym faux-pas było podanie, do śniadania wszystkim starego chleba. Zwróciłam uwagę na to, gdy wychodziłam z restauracji. Parter i część ogródka była zajęta, my musieliśmy usiąść na górze. Na każdym stoliku stał koszyk z tym samym, czerstwym chlebem. Poprosiliśmy kelnera o świeży. Zauważyliśmy zmieszanie, ale ostatecznie przyniósł nam świeże pieczywo. Kolejną kwestia to tania szynka typu blok. Naprawdę dobra, smaczna i uczciwa restauracja nie podaje takiego syfu gościom i nie wciska chleba z dnia poprzedniego. Do tego masła jak kot napłakał, nieobrany ogórek i niejadalny, chemiczny, grudkowaty i zbity dżem. Niedobra kawa liczona osobno z małą ilością mleka. Smaczna jajecznica i ser żółty.

Zdecydowanie odradzam jedzenia czegokolwiek w restauracji Baryłka. My na pewno nie odwiedzimy tego miejsca przez długie lata. Pyszne, świeże śniadanie w Gdańsku dostaliśmy w restauracji Chleb i Wino, oraz Gvara. Mieszczą się niedaleko Długiego Pobrzeża.

Podobne posty

Grupa migrena facebook
Grupa dieta facebook

Najchętniej czytane

OBSERWUJ MNIE NA

Napisz do mnie na kontakt@cocorose.pl

Znajdź mnie na